Tel.:22 631 11 89; Tel.: 600 333 471; Tel.: 600 333 472 kontakt@profnes.pl

Innowacja. To słowo, które może onieśmielać i inspirować. Co ciekawe, wiele ważnych innowacji narodziło się ze skromnych początków: w końcu pomysły potrzebują przestrzeni, by się rozwijać. Kiedy w 1986 roku zakładaliśmy naszą firmę, pracowało w niej pięć osób. Spotkania zespołu były kameralne, ale stały za nimi wielkie idee: chcieliśmy stworzyć ekspres, który pozwoli w pełni odtworzyć aromat i świeżość filiżanki włoskiego espresso w domowym zaciszu.

Pierwszy ekspres nespresso, stworzony w 1986 roku, nosił nazwę C100. Jego projekt powstał z inspiracji oryginalnym konceptem ekspresu autorstwa Luigiego Bezzery. C100 był wyposażony w pojemnik na kapsułki, który przypominał kolby w ekspresach obsługiwanych przez baristów. Był to pierwszy i jedyny w swoim rodzaju kompaktowy ekspres do espresso wykorzystujący porcjowaną kawę w kapsułkach i zapewniający niezmiennie wysoką jakość produktu.

Rynek się zmieniał, indywidualne gusta i preferencje ulegały ewolucji, a wraz z nimi nasze ekspresy. Nespresso -naszym celem jest nieustannie badać, przekształcać i rewolucjonizować sposób, w który miliony ludzi na całym świecie przygotowują kawę, skupiając się jednocześnie na niezawodności, produktywności i zrównoważonym rozwoju.

W ciągu trzydziestu lat pracy stworzyliśmy 38 ekspresów, ale nadal staramy się tworzyć nową jakość kawowych doznań i robimy wszystko, by nasi klienci mogli cieszyć się wysokiej jakości espresso w domowym zaciszu. Ten proces nigdy się dla nas nie zakończy, bo kawa jest naszą przeszłością, przyszłością i historią, którą dzielimy razem z tobą. Historią, która zaczyna się i kończy na idealnej filiżance kawy.

*Źródło: Global Reporting Initiative – The Positive Cup